Jdi na obsah Jdi na menu
 


Je pro Vás tohle plemeno vhodné?

25. 8. 2007

Je pro Vás tohle plemeno vhodné?

Westíci jsou sice roztomilí a přátelští psíci, ale jen pokud mají ty správné podmínky k životu, které potřebují, a důslednou výchovu (neplést si prosím se slovem "tvrdou" - důsledný zjednodušeně znamená to, že "vždy dodržuji pravidla, které jsem si předem ve výchově určil/a" – tzn. že zakázaná věc je opravdu zakázaná a neměl/a bych ji jednou pejskovi zatrhnout a podruhé zas dovolit).


Westík je podle mě nevhodný v těchto případech:

westik - pokud ho chcete spíš jako „gaučáka“. Westíci jsou teriéři, a tudíž lovečtí psi, kteří potřebují spoustu pohybu. Určitě se nespokojí pouze s malými venčícími procházkami kolem činžáku. Mají rádi dlouhé vycházky a příp. s nimi můžete dělat i některé psí sporty. Vhodné jsou pro ně např. agility (i když tady jsou malinko pomalejší, ale to podle mě zase tolik nevadí, pokud nechcete jezdit na důležité závody), coursing, atd.


- zejména pokud si chcete pořídit westíka-kluka a víte o sobě, že jste občas ve výchově nedůslední, a že máte sklony své pejsky malinko rozmazlovat. Tady pozor – rozmazlený westík se může v pubertě stát malým tyránkem v domácnosti!


Dále si je třeba promyslet, zda budete ochotní westíka denně vyčesávat a čtyřikrát za rok s ním chodit na trimování k psí kadeřnici (podle mých zkušeností stojí jedno trimování kolem 400 – 500 Kč). Někteří lidé si své pejsky také trimují doma, ale k tomu je třeba vybavení (trimovaní nože, hřebeny, apod.) a také jistá šikovnost.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář